Reisdere mübadele zamanlarında Rumeli ve Arnavutluk tarafından göç almış, tarihsel dokusu içinde gelenek ve göreneklerini korumayı başarmış şirin antik bir köydür. Köyün güneyinde bulunan antik yerleşim alanı, eski taş evleri, Çarşamba günleri toplanan köy pazarı, etrafındaki zeytin bahçeleri ve kavun tarlalarıyla alışılagelmiş şehir hayatından kaçıp köy hayatını özleyenler için ideal. Kendine özgü yaşam tarzı ile yalın; bütün ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek kadar dolu...

 

Günlük ihtiyaçlara cevap verecek şekilde planlanan, çocuklarınızın ve sizin kaliteli vakit geçirebileceği açık alanlara sahip bir yer Reisköy. Her türlü ihtiyacınız, şehir trafiğine ve gürültüsüne girmeden sakin bir tempo ve temiz hava eşliğinde karşılanabilecek.

 

Huzurlu ve sakin atmosferi ile, bolca oksijenin içinde tamamen size özel yürüyüş, koşu ve bisiklet turları yapabilir; yoga, yüzme ve su sporları ile sağlığınızı korurken kendinizle başbaşa kalabileceğiniz anlar yaratabilirsiniz. Termal sıcak sularda şifa bulup, çamur banyosuyla stresten uzak şekilde güzelliğinizi koruyacaksınız.

 

Toprakla uğraşmayı sevenler için kendinize özel bahçeniz ve köy çevresindeki tarım topraklarından toplanmış taze organik meyve ve sebzeler, özlenen doğal hayatı yeniden canlandırıyor. Reisdere'nin meşhur zeytin, sakız, nar, incir, kavun ve asmalarını dalından toplayarak en taze ve tatlı hallerini burada bulacaksınız.